SUPER BUDA BIS 13 IV 2019, g. 9.30-14.15, Szkoła Podstawowa Nr 257, grupa III, wiek: 9-10 lat

Zajęcia odbędą się w Szkole Podstawowej Nr 257 przy ul. Podróżniczej 11 w g. 9.30-14.15. Każde dziecko będzie uczestniczyło w 4 zajęciach.  

Program:

* Ćwiczenia "Skanery 3D" (technologie, prowadzi grupa Kolor Kolektyw - Krzysztof i Kamila Rychta)

Podczas zajęć poznamy fascynujący świat tworzenia trójwymiarowych modeli realnych obiektów. Jednym z wątków ćwiczeń będzie niezwykła historia mazurskiej piramidy w Rapie i przeprowadzonych w niej skanów Pracowni Skanerów 3D Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wykonamy także eksperyment skanerem światła strukturalnego.

* Ćwiczenia "Ciekawostki matematyczne – Jeden z Dziesięciu” (matematyka, prowadzi: Katarzyna Ciechowicz z Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej)

Na zajęciach studenci poznają liczby NAZWANE, liczenie na skróty oraz spróbują w niecodzienny sposób wykonać proste działania. Nie zabraknie też matematycznych krzyżówek.

* Ćwiczenia "Awantura na łące oraz co dobrego przychodzi wraz z pierwszymi dniami wiosny" (przyroda, prowadzi Małgorzata Anna Adamska, SGGW)

Wiosna przyroda budzi się do życia i co z tego wynika dla nas oraz dla... świata łąki. Poznamy również zalety strony kosmetycznej oraz kulinarnej flory łąkowej. Nie zabraknie gier i prostych doświadczeń.

* Ćwiczenia "Co w jajku SIE-DZIAŁO?" (biologia, prowadzi Ata Ostrowska)

W trakcie zajęć dowiemy się, co siedzi w jajku zanim z niego wylezie kurczak oraz co się dzieje w jajku, jak zmienia się zarodek, co to jest inkubacja. Spróbujemy też dopasować jajko do… No, właśnie: czy tylko ptaki znoszą jajka?

Należy zabrać:
> OBUWIE NA ZMIANĘ
> INDEKSY
> PICIE/JEDZENIE wg uznania

W razie pytań: avetki@wp.pl, 608 178 447

Wspierają nas